Zatrzymani sprawcy napadu na stację paliw

Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców napadu na stację paliw w Kamionce. Zatrzymani to trzej mężczyźni w wieku od 17, 27 i 37 lat. Dwaj starsi już w przeszłości wchodzili w konflikt z prawem. Wobec nich zostały złożone wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dzisiaj Sąd podejmie w tej sprawie decyzje.

 

Do napadu doszło 9 stycznia o 22:30 w Kamionce. Do budynku stacji paliw weszło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc sprzedawcy przedmiotem przypominającym broń, ukradli 3 tysiące złotych, pobili pracownika stacji i uciekli. Pracujący nad sprawą policjanci wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tą sprawą i rozpoczęli ich poszukiwania.

 Z zebranych informacji wynikało, że mieli oni się poruszać białym fordem. 15 stycznia tuż przed godziną 2 w nocy, policjanci Wydziału Prewencji KPP lubartowskiej komendy zauważyli na ulicy 3 – go Maja w Lubartowie poszukiwany pojazd, przy którym stała grupa osób. Kiedy mundurowi podjechali bliżej, osoby te uciekły do klatki schodowej bloku i próbowały ukryć się w jednym z mieszkań. Byli to trzej mężczyźni i kobieta w wieku 17, 27, 29 i 37 lat. Troje z nich to mieszkańcy Lubartowa. 27 – latek pochodzi z powiatu krasnostawskiego.
 W mieszkaniu, w którym próbowali się ukryć, policjanci znaleźli pistolet na ostrą amunicję, kominiarkę i buty, które miał na sobie jeden ze sprawców napadu. Oprócz tego znaleźli również kilkadziesiąt gramów narkotyków – marihuany i amfetaminy. Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. W ciągu kolejnych godzin policjanci ustalili, że związek z całą sprawą mają jedynie zatrzymani mężczyźni, a kobieta po złożeniu wyjaśnień została zwolniona do domu.
            Jak ustalili policjanci, plan napadu na stację wymyślił 37 – latek, który sam bezpośrednio nie brał w nim udziału. Odpowie on za kierowanie sprawcami napadu, którymi byli 17 i 27 latek. Wszyscy odpowiedzą za dokonanie rozboju z użyciem broni. Dodatkowo 27 – latek odpowie za nielegalne posiadanie broni palnej, a 17 – latek za posiadanie narkotyków. Wszystkim grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
            Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubartowie zastosował wobec 17 – latka dozór policji. Wobec starszych sprawców zostały złożone wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dzisiaj Sąd podejmie w tej sprawie decyzje.
 G.P.