„Zaufaj lekarzowi”. Młodzież uświadamiała seniorów

Pasjonaci medycyny z „Chopina” 7 marca spotkali się z seniorami z Klubu Senior+. Ostrzegali między innymi przed zagrożeniami jakie niesie za sobą samodiagnoza w internecie.

„Zaufaj lekarzowi” to tytuł prelekcji jaką zorganizowali w Lubartowskim Ośrodku Kultury uczniowie ZS nr 2 w Lubartowie. Tematyka omawiana podczas spotkania to teorie spiskowe, medycyna alternatywna, samodiagnoza.

Spotkanie to efekt projektu „Przysięga Hipokratesa” jaki realizuje młodzież w ramach olimpiady społecznej „Zwolnieni z Teorii.”

-Jesteśmy uczniami klasy o profilu biologiczno – chemicznym. Interesujemy się medycyną. Widzimy w społeczeństwie problem, że ludzie nie ufają lekarzom, specjalistom, służbie zdrowia. Efektem tego jest samodiagnoza w Ineternecie na podstawie wpisywanych objawów. Niektórzy wierzą osobom, które nie mają odpowiedniej wiedzy, chcemy też ostrzec przed stosowanymi przez nich często niebezpiecznymi praktykami – mówi Patryk Kubera, jeden z uczestników projektu.

W realizacji projektu uczniowie mogą liczyć na pomoc nauczycieli zaś honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Centrum Zdrowia Anamed.

Uczniowie mają za sobą kilka prelekcji w lubartowskich szkołach, powstał też profil na facebooku – Przysięga Hipokratesa, gdzie uczniowie rozpowszechniają wiedzę na temat zagrożeń samodiagnozy i medycyny alternatywnej. Dowiadujemy się na niej miedzy innymi, że Polska znajduje się w na ostatnim miejscu biorąc pod uwagę poziom zaufania względem lekarzy.

(kw)