Zawalił się dach na budynku gospodarczym

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w minionym tygodniu od dnia r. do dnia r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 96 zdarzeń w tym: 3 pożary, 91 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe.

W dniu 17 grudnia o godzinie 13:00 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zawaleniu się dachu na budynku gospodarczym w miejscowości Zofian, gmina Kamionka.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pod ciężarem śniegu zawaliła się część dachu na stodole, która pełniła także funkcję obory. W oborze znajdowało się 12 szt. bydła mlecznego, które ochronił stop. Żadna osoba nie została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu budynku oraz dokonaniu niezbędnych prac rozbiórkowych konstrukcji drewnianej dachu przy pomocy drabiny mechanicznej.
W działaniach udział brały zastępy z JRG w Lubartowie, OSP w Samoklęskach oraz OSP w Starościnie.

W dniu 18 grudnia miały miejsce 3 pożary sadzy w kominach budynków mieszkalnych. Przypominamy o akcji „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Materiały z których można skorzystać znajdują się na naszej stronie internetowej pod adresem: http://straz.lubartow.pl/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa-2/.