Zawodnicy Klubu Petanque Wieprz Lubartów z sukcesami

Weekend 13-14 maja był bardzo pracowity dla zawodników Klubu Petanque Wieprz Lubartów. W rozgrywanych w Białymstoku turniejach WidziMisiowe Bule II i III Puchar New Optica Salony Optyczne dublet Jarosław Krzyżanowski i Sławomir Meksuła dwukrotnie stanęli na najniższym stopniu podium, zajmując trzecie miejsce.
Zawodnicy lubartowskiego klubu wystartowali również w zawodach zorganizowanych w Dębicy. W sobotę w turnieju Kulkowiec triplet Grzegorz Lisek, Krzysztof Karczmarz i Barbara Świeczka (Żorska Liga Petanque) zajął czwarte miejsce. Zespół Piotr Wróblewski, Dariusz Wróblewski, Andrzej Rybak zdobył szóste miejsce. Pozostałe triplety z naszego miasta zajęły miejsca dziewiąte i dwunaste.
W niedzielę na dębickich bulodromach rozgrywany był turniej eliminacyjny Indywidualnych Mistrzostw Polski Mężczyzn. Reprezentant Lubartowa Piotr Wróblewski zajmując szóste miejsce, uzyskał kwalifikację do finałów, które rozegrane zostaną w czerwcu w Żywcu. Szanse na kwalifikację miało jeszcze czterech naszych reprezentantów. Niestety odpadli w spotkaniach barażowych.
Pomimo, że w szerokim petankowym świecie Klub Petanque Wieprz Lubartów zaistniał całkiem niedawno, nasi zawodnicy są coraz bardziej zauważalni i osiągają coraz większe sukcesy. Wszystkich chętnych do rozpoczęcia przygody z fascynującą dyscypliną sportu, jaką jest petanque, zapraszamy na treningi w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 18.30 w Parku Miejskim im. Ks. Sanguszków – informują zawodnicy Klubu Petanque Wieprz Lubartów.

opr. Red.