ZAWODY MOTOCROSSOWE W NOWODWORZE

Finał Międzynarodowych Mistrzostw Lubelszczyzny w motocrossie za nami. W Nowodworze rywalizowało blisko sto osób, a wysokie nagrody ściągnęły do byłej kopalni piasku najlepszych zawodników z kraju. Zawody pod Patronatem Honorowym Wójta Gminy Lubartów odbyły się w niedziele 8 lipca.

Licznie zebrani kibicie obejrzeli rywalizację w jedenastu klasach i za każdym razem było niezwykle ciekawie. Najwięcej emocji przyniosły dwa ostatnie wyścigi – klasa Open A i quad. W obu przypadkach na trasie zaprezentowali się bowiem medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy Mistrzostw Europy i świata. Zawodnikom kibicowali m.in. Wójt Gminy Lubartów Krzysztof Kopyść z małżonką, Przewodniczący Rady Gminy Lubartów Stanisław Borzęcki, sołtysi i mieszkańcy, nie tylko najbliższych miejscowości.

W klasie OPEN B na podium stanęli mieszkańcy Nowodworu. Zwyciężył Arkadiusz Małyska, a Kamil Gryzio zajął drugie miejsce. Wszystkie wyniki są dostępne pod adresem http://www.zawodymx.eu/wyniki?mylaps=type,event,eventid,1556441

Impreza była wspaniałą okazją do promocji Gminy Lubartów, Nowodworu i Stowarzyszenia KOPALNIA. Organizatorzy serdecznie dziękują Wójtowi Gminy Lubartów, sołtysowi Nowodworu-Piaski oraz Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju „KOPALNIA” za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu mistrzostw.

ig