Zawody tenisowe

15 lutego rozegrano Finały Wojewódzkie w Igrzyskach Dzieci (rocznik 2005 i mł.) i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (rocznik 2002-2004) w drużynowym tenisie stołowym. W kategorii „Igrzyska Dziecibezkonkurencyjne okazały się dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. 

 

W eliminacjach powiatowych i rejonowych zespoły nie doznały żadnej porażki. W zawodach finałowych rozegranych w Kocudzy także odniosły same zwycięstwa. Drużyna dziewcząt wystąpiła w składzie: Agata Lipska i Karolina Wójtowicz. Skład drużyny chłopców tworzyli Rafał Pawłowski i Bartosz Wójtowicz. Opiekunem zespołu był Andrzej Pawłowski. W tych samych zawodach powiat lubartowski reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Brzostówce. Drużyna w składzie: Oliwia Stachura, Wiktoria Stachura zajęły bardzo dobre V miejsce. Opiekunem zespołu była Aneta Pęksa.

W tym samym dniu w Szczebrzeszynie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej rywalizowały drużyny, w składzie których występowali uczniowie klas VII i gimnazjalnych. W kategorii chłopców najlepsi okazali się Bartosz Kowalczyk i Damian Borzęcki, którzy także reprezentowali lubartowską „Trójkę”.Opiekunem zespołu był Arkadiusz Smolarz.

Wszystkie trzy zwycięskie drużyny będą reprezentować województwo lubelskie w Mistrzostwach Polski. Tak dobre wyniki uzyskiwane w województwie i możliwość pokazania się na arenie ogólnopolskiej nie byłyby możliwe bez przychylności dyrektora szkoły Mariana Boberaktóry od lat wspiera rozwój tenisa stołowego w szkole i ścisłej współpracy dyrekcji szkoły z klubem MKS Lewart AGS Lubartów, w którym na co dzień trenują zawodnicy.Owocem tej współpracy są wysokie wyniki sportowe osiągane w ostatnich latach przez uczniów z „Trójki” na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej.

Andrzej Pawłowski