Zbiórka na rehabilitację Damiana i Olgi trwa

Damian i Olga to rodzeństwo, które uległo wypadkowi samochodowemu kilka miesięcy temu. Na leczenie i rehabilitację po wypadku została założona zbiórka na Pomagam.pl. Zebrano już prawie 70 tysięcy złotych. Jednak kwota, która jest potrzebna, aby młodzi ludzie wrócili do przynajmniej częściowej sprawności, to 200 tysięcy.

Wypadek miał miejsce 20 października 2021 r. na drodze powiatowej na Lubelszczyźnie. Matka wioząca dzieci do szkoły straciła panowanie nad samochodem. Najpierw zjechała na przeciwległy pas ruchu, następnie wjechała do przydrożnego rowu, uderzając w drzewo. Siła uderzenia zmasakrowała auto. Stan pasażerów wymagał natychmiastowej pomocy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziewczyna została przetransportowana do Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie. Podczas wielogodzinnej operacji chirurgom udało się poskładać jej kręgosłup, przeszła również operację ręki. Po dwóch tygodniach przy pomocy rehabilitantów udało jej się usiąść. Początkiem listopada zaczęła rehabilitację w ośrodku w Konstancinie. Olga kocha sport, gra w piłkę nożną od 8 roku życia. Przed wypadkiem grała na pozycji obrońcy w klubie GKS Górnik Łęczna.

Damian, młodszy brat, po wypadku został przetransportowany helikopterem do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie. W czasie wielogodzinnej operacji chirurdzy zestawili jego kręgosłup, wstawiając druty, następnie przeszedł kolejną operację. Damian przed wypadkiem grał w lokalnej drużynie piłki nożnej. Lekarze nie dają mu szans na ponowne wyjście na boisko o własnych siłach.

Olga i Damian potrzebują wsparcia, aby wrócić do sprawności. Nie ma czasu do stracenia. Otrzymali już bardzo duże wsparcie od lokalnej społeczności, która zbiera środki na rehabilitację m.in. na kiermaszach. Potrzebne jest 200 tysięcy złotych, dlatego została założona zbiórka w serwisie Pomagam.pl, gdzie zebrano już ok. ⅓ kwoty.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/DAMIAN_OLGA