Zdarzenie drogowe w gminie Kock

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 05.10. do dnia 11.10. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 43 zdarzenia, w tym 3 pożary, 39 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniach 05 – 06.10. do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęły 33 zgłoszenia w związku z zagrożeniami powstałymi w następstwie intensywnych opadów deszczu oraz silnego wiatru, w tym:

– 11 zdarzeń z połamanymi drzewami blokującymi drogi i zagrażającymi budynkom.

– 15 zdarzeń dotyczących zalanych budynków i posesji

– 7 zdarzeń w związku z uszkodzeniami przykrycia i konstrukcji dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych

W dniu 09.10.o godz. 0930 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Annówka, gm. Kock. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do najechania samochodu ciężarowego Scania z naczepą, na tył samochodu ciężarowego Mercedes – chłodnia. Pojazdami ciężarowymi podróżowali wyłącznie ich kierowcy. Żaden z nich nie doznał urazów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kierowania ruchem. Do chwili odholowania uszkodzonych pojazdów z jezdni, na miejscu działań pozostał zastęp OSP. W celu uprzątnięcia drogi i usunięcia wycieków płynów eksploatacyjnych na miejsce przybył Zarządca DK 19. W zdarzeniu udział brały zastępy JRG Lubartów, JRG Radzyń Podlaski, OSP Kock oraz OSP Borki.