Zderzenie aut w Sernikach

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21.08. do dnia 27.08. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 26 zdarzeń: 23 miejscowe zagrożenia i 3 pożary.

24 sierpnia o godz. 0842 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Serniki. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej okazało się, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów: marki Fiat 126p i Fiat Panda. Pojazdami podróżowały trzy osoby.  W chwili przybycia zastępów straży pożarnej dwie osoby podróżujące Fiatem 126p pozostawały w pojeździe, były przytomne. Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu wsparcia psychicznego osobom poszkodowanym oraz kwalifikowanej pierwszej pomocy. Jednocześnie odłączono instalacje elektryczne w obydwu pojazdach oraz instalację gazową
w Fiacie Panda. W celu ewakuacji poszkodowanych znajdujących się w pojeździe konieczne było użycie sprzętu hydraulicznego, następnie przekazani zostali zespołowi pogotowia, a po zbadaniu przez lekarza zabrane do szpitala.
Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zjechanie kierującego Fiatem 126p na przeciwległy pas ruchu. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP w Nowej Woli.

W związku z silnym wiatrem i obfitymi opadami deszczu w dniu 27 sierpnia na terenie powiatu lubartowskiego powstało 18 zdarzeń wszystkie to miejscowe zagrożenia (złamane drzewa i gałęzie, uszkodzony dach, zalanie piwnicy).