Zderzenie aut w Annówce

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, Annówka_14.05że w okresie od dnia 9.05. do 16.05. straż pożarna odnotowała 5 zdarzeń, w tym 2 pożary i 3 miejscowe zagrożenia.

8 maja o godz. o godz. 22:46 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie od mieszkańców domu jednorodzinnego w Skrobowie o pożarze sadzy w kominie. Jeszcze przed przybyciem strażaków zdołali oni wygasić piec. W pomieszczeniach panowało niewielkie zadymienie. Po rozpoznaniu sytuacji pomieszczenia zostały przewietrzone oraz sprawdzone miernikiem wielogazowym na obecność tlenku węgla. Pożar został stłumiony przy użyciu sita kominowego, a część zalegającej sadzy została wybrana. Przyczyną pożaru mogła być zalegająca sadza w kominie. Pożar spowodował pęknięcie przewodu spalinowego. W działaniach udział brał jeden zastęp z JRG w Lubartowie.

12 maja kilka minut po północy na skrzyżowaniu ulic Lipowej i obwodnicy Lubartowa doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu udział brały łącznie cztery osoby podróżujące autami – na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez jednego z kierowców. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia i odłączyła instalację elektryczną w jednym z samochodów. W działach likwidacji skutków zdarzenia oprócz dwóch zastępów straży pożarnej z JRG w Lubartowie brała udział także Policja oraz pomoc drogowa.

Zdarzenie w komunikacji drogowej miało miejsce także 14 maja ok. godz. 16.30 na drodze krajowej nr 19 w Annówce, gm. Kock. Doszło tam do kolizji trzech samochodów osobowych jadących w tym samym kierunku. Nikt nie został poszkodowany, straż pożarna odłączyła instalację elektryczną w pojazdach, zabezpieczyła miejsce zdarzenia, po czynnościach policji pomogła w zepchnięciu aut na pobocze. W działaniach brało udział łącznie 4 zastępy straży pożarnej.