Zderzenie bmw z szynobusem

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 17.08. do dnia 23.08.2020 r. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 37 zdarzeń, w tym 13 pożarów, 23 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 23.08. o godz. 1240 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu mężczyzny w miejscowości Kock. Działania straży pożarnej polegały na przeszukiwaniu terenu miasta i gminy Kock we wskazanych miejscach przez funkcjonariuszy Policji. Po otrzymaniu informacji o możliwym miejscu przebywania osoby poszukiwanej strażacy udali się na teren nieczynnej masarni
w Kocku przy ulicy Kleeberga. Na miejscu dowódca OSP Kock stwierdził, że poszukiwany mężczyzna znajduje się w studni na głębokości ok. 5 m, do pasa w wodzie. Po nawiązaniu kontaktu słownego strażacy opuścili do studni drabinę nasadkową, po której poszkodowany wyszedł na zewnątrz. Wyziębionego 33-latka po zabezpieczeniu przed utratą ciepła przekazano do Zespołu Ratownictwa Medycznego.
W zdarzeniu udział brały: OSP Kock – 2 zastępy, OSP Talczyn, OSP Górka Kocka, OSP Białobrzegi.

W dniu 24.08.o godzinie 535 w miejscowości Tarło gm. Niedźwiada na przejeździe kolejowym szynobus uderzył w samochód osobowy marki BMW. W chwili przybycia zastępów straży pożarnej pojazd znajdował się około 20 m za przejazdem na poboczu torowiska. Dwie osoby z BMW po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przekazane zostały do Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przetransportowane do szpitala. Nikt z około 30 osobowej grupy pasażerów oraz obsługi szynobusa na miejscu działań nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora w samochodzie osobowym. Okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia, wyjaśnia policja. Na podstawie wstępnych informacji wynika, że w godzinach porannych występowała mgła. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP Niedźwiada.