Zderzenie dwóch aut w Ostrówku

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 24.08. do dnia 30.08.na terenie powiatu lubartowskiego powstało 36 zdarzeń, w tym 6 pożarów oraz 30 miejscowych zagrożeń.

W dniu 28.08. o godz. 2028 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym, w którym uczestniczy samochód osobowy oraz łoś. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kolonia Pałecznica gm. Niedźwiada w niewielkiej odległości od mostu nad rzeką Wieprz. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący samochodem marki Audi poruszający się drogą DW 815 uderzył w łosia, który niespodziewanie wtargnął na jezdnię. Uszkodzony pojazd wpadł do przydrożnego rowu. Zespół Ratownictwa Medycznego przybyły jako pierwszy na miejsce udzielił pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań oraz odłączeniu akumulatora i zakręceniu zaworu w instalacji gazowej. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy z JRG Lubartów.

W dniu 29.08.o godz. 945 w miejscowości Ostrówek zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe (Peugeot oraz Renault ). Podróżujące pierwszym pojazdem dwie kobiety opuściły pojazd o własnych siłach, natomiast kierującemu samochodu Renault w ewakuacji pomogły osoby postronne. Działania straży polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz odłączeniu akumulatora w pojeździe Renault. Osoby poszkodowane zostały przekazane do ZRM a następnie przetransportowane do szpitala. Przyczynę oraz okoliczności w jakich doszło do wypadku wyjaśnia Policja. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Ostrówka

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielny wieczór 30.08. kilka minut po godzinie 19-tej. Na drodze DW 815 w miejscowości Niedźwiada samochód osobowy marki BMW zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący pojazdem 19-latek opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Po udzieleniu wsparcia psychicznego przez ratowników mężczyzna przekazany został pod opiekę personelu medycznego. Działania straży polegały na odłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe. Do czasu zakończenia czynności dochodzeniowych przez policję teren akcji został oświetlony przez zastęp OSP. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Niedźwiady.