Zderzenie dwóch aut

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 02.09. do dnia 08.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 16 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 06.09.o godz. 2345 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kozłówka, gm. Kamionka. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy Citroen Xsara uderzył w drzewo i znajduje się w przydrożnym rowie. Wewnątrz pojazdu znajdował się nieprzytomny mężczyzna – jedyny uczestnik zdarzenia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej oraz ewakuacji jej na zewnątrz pojazdu. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez strażaków poszkodowany przekazany został do przybyłego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Kamionce.

W dniu 09.09. kilka minut po godzinie 600 doszło do wypadku drogowego w miejscowości Nowodwór Piaski, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że na drodze krajowej nr 19 zderzyły się dwa samochody osobowe (Volkswagen Passat i Renault Megane). Zespół Ratownictwa Medycznego po udzieleniu pomocy medycznej na miejscu działań przetransportował obu kierujących do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz kierowaniu ruchem do chwili przybycia Policji. Przebieg oraz okoliczności zdarzenia wyjaśnia Policja. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzezinach.