Zderzenie dwóch samochodów

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 06.05. do dnia 12.05. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 23 zdarzenia, w tym 8 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

W dniu 07.05 godz. 1559 z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratowniczego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Lubartów na ulicy Nowodworskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Toyota Corolla Verso z motocyklem marki Junak. Pojazdami podróżowało łącznie 5 osób (2 motocyklem, 3 samochodem osobowym). Osoby podróżujące motocyklem oraz kierujący Toyotą przetransportowani zostali karetką pogotowia do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej, likwidacji wycieków płynów eksploatacyjnych i jednoczesnym udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanym do czasu przybycia karetki pogotowia. Do zakończenia działań ratowniczych ruch pojazdów odbywał się wahadłowo. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wyprzedzanie kierującego motocyklem na skrzyżowaniu drogi. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów.

W dniu 09.05. o godz. 1530 w miejscowości Kock doszło do kolejnego wypadku drogowego. Tym razem zderzyły się 2 samochody osobowe (Ford Mondeo i Mazda Premacy ). Spośród 7 osób biorących udział w zdarzeniu, 4 (w tym 3 dzieci ) podróżujące Mazdą Premacy zostały przetransportowane przez ZRM do szpitala. Działania przybyłych zastępów JRG I OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy przy transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów, zastęp JRG Radzyń Podlaski oraz zastęp OSP w Kocku.

Przypuszczalną przyczyną pożaru jaki miał miejsce w dniu 10.05. o godz. 2238 w miejscowości Antoniówka gm. Ostrówek prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe. O pożarze samochodu osobowego marki Volkswagen Sharan poinformował właściciel. W chwili przybycia na miejsce zastępów JRG Lubartów oraz OSP Ostrówek pożarem objęty był cały pojazd. Po zakończeniu działań gaśniczych wrak samochodu został przekazany właścicielowi, a następnie odholowany z miejsca zdarzenia.