Zderzenie opla i seata

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 26.08. do dnia 01.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstały 22 zdarzenia, w tym 11 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 26.08.o godz. 2031 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Firlej. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu DK19 z ul. Lubartowską w miejscowości Firlej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych (Seat oraz Opel). Pojazdami podróżowało 7 osób. Ruch drogowy na DK 19 był całkowicie zablokowany. Na miejscu obecna była Policja oraz przybyły trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu instalacji elektrycznej w pojazdach oraz oświetleniu miejsca zdarzenia. Trzy osoby poszkodowane, podróżujące Oplem zostały zabrane z miejsca zdarzenia przez ZRM. W działaniach udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Firleju.

W dniu 27.08. o godz. 15 09 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze nieużytków w miejscowości Brzeźnica Bychawska Kolonia, gmina Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru poszycia leśnego oraz nieużytków o łącznej powierzchni około 30 arów. Rozwój pożaru stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla pozostałej części upraw leśnych oraz nieużytków. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów gaśniczych wody. Podjęte działania doprowadziły do lokalizacji a następnie całkowitego dogaszenia pożaru. W działaniach udział brały zastępy : JRG Lubartów oraz OSP z Niedźwiady, Pałecznicy i Brzeźnicy Bychawskiej.