Zderzenie trzech aut: toyota w rowie

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 05.12.do dnia 11.12. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 2 pożary, 9 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 06.12. o godz. 11:02 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowa Wola, gm. Serniki. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że bus rejsowy Mercedes-Benz Sprinter relacji Lublin-Ostrów Lubelski uderzył w narożnik budynku sklepu spożywczego w miejscowości Nowa Wola. Na miejscu zdarzenia był zespół pogotowia ratunkowego, OSP Nowa Wola i patrol policji. Busem podróżowało łącznie 5 osób: kierowca (mężczyzna) oraz pasażerowie: 2 kobiety i 2 mężczyzn. W chwili dojazdu wszyscy znajdowali się poza pojazdem. Kierowca nie odniósł obrażeń, natomiast pasażerowie po zbadaniu przez ZRM zostali przewiezieni do szpitali w Lubartowie i Lublinie. Ruch na skrzyżowaniu został zablokowany. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. W trakcie prowadzonych działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy: OSP Nowa Wola i OSP Wólka Rokicka.

W dniu 07.12. o godz. 07:42 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Głębokie, gm. Uścimów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do zderzenia 3 pojazdów. Pojazd osobowy Toyota Corolla znajdował się w przydrożnym rowie po lewej stronie drogi w kierunku Uścimowa. Pojazdem podróżowały 2 osoby, które zostały wydobyte z pojazdu przez Zespół Ratownictwa Medycznego (przybyły przed jednostkami ochrony przeciwpożarowej). Samochód osobowy Opel Astra znajdował się poza jezdnią, podróżujący nim mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Autobus znajdował się częściowo poza jednią. Pojazdem podróżowało 53 dzieci wraz z opiekunką ze szkoły w Uścimowie i kierowca. Nikt z nich nie zgłaszał złego samopoczucia. Dzieci wraz z opiekunką odjechały do szkoły podstawionym drugim autobusem przed przyjazdem na miejsca działań zastępów z JRG Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów z JRG w Lubartowie odłączono akumulatory od instalacji elektrycznej w Toyocie oraz autobusie, jak również zakręcono zawór na butli LPG w Toyocie. Poszkodowani mężczyźni zostali odwiezieni do szpitala na szczegółowe badania. Przybyłe na miejsce działań służby pomocy drogowej odholowały pojazdy uszkodzone z miejsca akcji. W działaniach ratowniczych brały udział 2 zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy: OSP Uścimów oraz OSP Ostrów Lubelski.

2-2-13-2-14-2-15-2-1

1-2-1