Zderzenie z jeleniem

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 21.09. do dnia 27.09.na terenie powiatu lubartowskiego powstało 26 zdarzeń, w tym 7 pożarów oraz 19 miejscowych zagrożeń.

W dniu 24.09. o godz. 2322 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem łosia w miejscowości Firlej. Na miejscu okazało się, że doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen Crafter z jeleniem. W zdarzeniu uczestniczyły 3 osoby. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca prowadzonych działań, odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej oraz pomocy personelowi ZRM w transporcie poszkodowanych do karetek. Ruch na DK 19 był zablokowany. Po zakończeniu działań ratowniczych zarządca drogi usunął pozostałości po rozbitym pojeździe z jezdni. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Firleju.

W dniu 27.09. o godz. 0042 na obwodnicy Lubartowa – drodze krajowej DK 19 samochód osobowy marki BMW wjechał do rowu. W chwili przybycia pierwszych zastępów pojazd leżał na dachu. Dwie osoby podróżujące autem opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Personel medyczny udzielił kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej. Okoliczności w jakich doszło do wypadku wyjaśnia policja. W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzezinach.