Zderzyły się dwa auta

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 30.12. 2019 do dnia 07.01. 2020 na terenie powiatu lubartowskiego powstało 10 zdarzeń, w tym 2 pożary oraz 8 miejscowych zagrożeń.

W dniu 31.12.2019 r. o godz. 1709 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Żurawiniec, gm. Ostrówek. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Pożarem objęte były dwa pomieszczenia o wymiarach 5mx4m oraz 4mx4m Właściciel opuścił obiekt przed przybyciem straży pożarnej nie odnosząc żadnych obrażeń. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz podaniu prądów gaśniczych wody. W celu przeszukania pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych ratownicy wyposażeni zostali w aparaty ochrony układu oddechowego. Po zakończeniu działań gaśniczych wszystkie pomieszczenia zostały oddymione
i przewietrzone. Następnie nadpalone elementy wyposażenia obiektu zostały wyniesione na zewnątrz. Do sprawdzenia obecności tlenku węgla wykorzystano detektor wielogazowy. Miernik nie wykazał obecności szkodliwych substancji. 
W działaniach udział brały dwa zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP : Ostrówek, Firlej, Tarkawica i Żurawiniec Wieś.

W dniu 07.01.2020 r. o godz. 1505 SK KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Kock na ulicy Cmentarnej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że na drodze powiatowej w kierunku Górki doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący samochodem VW Caddy oraz Volvo nie odnieśli poważnych obrażeń. Po udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej przez Zespół Ratownictwa Medycznego pozostali na miejscu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach. Po zakończeniu działań ratowniczych pojazdy zostały usunięte z miejsca zdarzenia przez pomoc drogową. W działaniach udział brały zastępy JRG Lubartów, JRG Radzyń Podlaski oraz zastęp OSP w Kocku.