Zderzyły się i wpadły do rowu

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje,
że w okresie od dnia 17.10. do dnia 23.10. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 13 zdarzeń, w tym 3 pożary i 10 miejscowych zagrożeń.

21.10. o godz. 13:58 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Leszkowice, gm. Ostrówek. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Lubartów stwierdzono, że na łuku drogi w miejscowości Leszkowice samochód osobowy Volkswagen Touran wpadł w poślizg, wjechał do rowu, a następnie dachował. Uszkodzony samochód stał na kołach prostopadle do osi jezdni, blokując jeden pas ruchu. Samochodem podróżowała jedna osoba, która przed przybyciem zastępów ratowniczych sama opuściła uszkodzony pojazd. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe. Ruch w trakcie prowadzonych działań na drodze odbywał
się wahadłowo.
W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastępy OSP w Ostrówku i Leszkowicach.

21.10. o godz. 14:36 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w miejscowości Firlej na Drodze Krajowej Nr 19. Po dojechaniu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Lubartów stwierdzono, że na DK 19 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodów osobowych Toyota Avensis i Renault Kangoo. Toyota znajdowała się tyłem w przydrożnym rowie, przód auta znajdował się na pasie jezdni, drugie auto stało na poboczu drogi skierowane przodem w kierunku Kocka na pasie ruchu w kierunku Lubartowa. Działania na miejscu prowadziła jednostka OSP Firlej, która zabezpieczała miejsce zdarzenia. Osoby podróżujące autami o własnych siłach opuściły uszkodzone pojazdy. Po przybyciu zastępu z JRG Lubartów odłączono akumulatory od instalacji elektrycznych uszkodzonych samochodów. Dwie osoby poszkodowane podróżujące Toyotą zostały przekazane przybyłemu zespołowi karetki pogotowia. Ruch na drodze krajowej odbywał się wahadłowo. W działaniach ratowniczych brały udział dwa zastępy z JRG w Lubartowie oraz zastęp OSP w Firleju.

leszkowice-1leszkowice-2

filrlej-1firlej-2