Zderzyły się trzy auta

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 18.01.2021 r. do dnia 25.01.2021 r. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 15 zdarzeń, w tym 2 pożary i 13 miejscowych zagrożeń.

W dniu 19.01.o godz. 1122 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na DK 19 w miejscowości Annówka, gm. Kock. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych (Opel, Audi oraz Hyundai). W chwili dojazdu zastępów straży pożarnej wszystkie osoby były poza pojazdami. Po udzieleniu KPP przez dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego uczestnicy zdarzenia pozostali na miejscu. Do czasu zakończenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo jednym pasem. Powstała plama oleju silnikowego stwarzająca zagrożenie dla uczestników ruchu została zlikwidowana za pomocą sorbentu. W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy JRG ( Lubartów i Radzyń Podlaski) oraz 2 zastępy OSP ( Kock i Borki).

W dniu 21.01. o godz. 0608 w miejscowości Szczekarków gm. Lubartów samochód osobowy marki Mercedes Benz zjechał z przydrożnej skarpy i dachował. Podróżująca autem 26 latka została ewakuowana z pojazdu a następnie na noszach przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały również zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy JRG Lubartów.

W poniedziałkowe przedpołudnie tj. 25.01. o godz.1050 w miejscowości Wola Sernicka gm. Serniki na śliskiej jezdni w czasie opadów śniegu samochód marki Toyota Yaris zjechał na pobocze a następnie przewrócił się na dach. Dwie uczestniczki zdarzenia opuściły pojazd o własnych siłach. Zespół Pogotowia Ratunkowego udzielił pierwszej pomocy pasażerce. Doznane obrażenia nie wymagały hospitalizacji w placówce szpitalnej. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia działania straży polegały na postawieniu pojazdu na koła w celu odłączenia instalacji elektrycznej. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp z OSP w Nowej Woli.