„Zdezorientowani 2021” za nami

Trzecia edycja Rowerowego Rajdu na Orientację organizowanego przez Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu miała miejsce 14 sierpnia. Na parkingu leśnym w Kopaninie zebrała się grupa kilkunastu rowerzystów, by spróbować swoich sił w rajdzie. Impreza była dofinansowana ze środków Miasta Lubartów.

W zawodach uczestniczyły 2 drużyny rodzinne i 11 zawodników indywidualnych, co dało liczbę 17 osób. Każdy z zawodników przed wyjechaniem w trasę otrzymał pakiet startowy: mapę z kartą kontrolną, baton energetyczny, wodę i banany. Zawodnicy wyruszyli w trasę około godz. 9.30, aby,na terenie powiatów lubelskiego i lubartowskiego odnaleźć wybrane z umieszczonych 30 punktów kontrolnych. Każdy z zawodników musiał wybrać optymalną trasę dla siebie i w ciągu 5 godzin zlokalizować odpowiednią liczbę oznaczonych miejsc i do tego – biorąc pod uwagę wagę punktową przypisaną do poszczególnych miejsc. Rodziny miały czas skrócony do 3 godzin.

W celu uatrakcyjnienia imprezy dla odbiorców, również tym roku „Zdezorientowani” przeszli kolejne zmiany. Pierwsza z nich – dołożone zostały punkty, zakładając aż w 30 miejscach karty kontrolne. Druga zmiana – punkty zostały podzielone według odległości od startu i trudności w odnalezieniu na grupy punktowe od 1 do 9.

Pierwszy zawodnik na mecie pojawił się już po niespełna trzech godzinach jazdy, uzyskawszy 8 punktów. Po trzech godzinach pojawili się zawodnicy z rodzin: Kamil i Przemysław Maj (36 pkt.) oraz Beata, Tomasz, Alan i Tymon Kołodziejczyk (11 pkt). Rodziny otrzymały puchary.

Następnie około godz. 13.00 zaczęli się pojawiać zawodnicy indywidualni i z niecierpliwością oczekiwali na ogłoszenie wyników rywalizacji. Po podliczeniu okazało się, że najlepszy był Marek Jabłoński, który uzyskał 105 punktów , drugie miejsce zajął Kamil Taracha (77  pkt), a trzeci był Piotr Stawecki (69 pkt).

 

Najlepsze Rodziny:

1. Kamil i Przemysław Maj

2. Beata, Tomasz, Alan i Tymon Kołodziejczyk

Najlepsi Indywidualnie:

1. Marek Jabłoński

2. Kamil Taracha

3. Piotr Stawecki

4. Michał Piasecki

5. Michał Szwaczko

6. Jarosław Małyska

Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu dziękuje zawodnikom – bez waszego zapału tegoroczny rajd by się nie odbył oraz Miastu Lubartów za otrzymane dofinansowanie, dzięki któremu udział dla uczestników z Lubartowa był bezpłatny.

Piotr Zglejszewski