Zdobyły kartę rowerową

Z powodu pandemii w ubiegłym roku szkolnym egzaminy na kartę rowerową nie odbyły się. Za to w bieżącym roku aż 62 uczniów naszej szkoły 10 czerwca, po uprzednim zaliczeniu części teoretycznej zdało egzamin praktyczny.
Kartę rowerową może uzyskać ten, kto: ukończył 10 lat, wykazał się dobrą znajomością zasad ruchu drogowego i opanował technikę kierowania rowerem.

Nasi uczniowie systematycznie na zajęciach z techniki utrwalali wiedzę z zasad obowiązujących w ruchu drogowym. Do egzaminu przystąpili uczniowie klas czwartych i piątych. Wszyscy uzyskali pozytywny wynik. Sprawdzian praktyczny – na miasteczku ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej Nr 1 odbył się dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Danuty Sienkiewicz, która udostępniła nam obiekt.

Egzamin przeprowadziło dwóch przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, Sierż.  Szt.  Pan Paweł Kubik i St. Asp.  Pan Łukasz Poznański. Młodych rowerzystów przygotowywała Pani Anna Dudziak. Dziękujemy panom policjantom serdecznie za pomoc. Po zaliczeniu wszystkich egzaminów nastąpiło uroczyste rozdanie pierwszego „prawa jazdy”. Gratulujemy uczniom i życzymy, aby zawsze bezpiecznie podróżowali po naszych drogach.

SP 4