Zespół LemON zagra na Dniach Lubartowa

Zespół LemON wystąpi na festynie miejskim z okazji Dni Lubartowa. Impreza odbędzie się 1 czerwca na placu przed ratuszem.

LemON  to polsko-łemkowsko-ukraiński zespół muzyczny, założony w 2011 roku z inicjatywy wokalisty Igora Herbuta. Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki nazwy Łemkowszczyzna „lem” (tylko) oraz angielskiego „on” (włącz), w wolnym tłumaczeniu: „tylko włącz”.
Grupa powstała tuż po zakwalifikowaniu się do programu talent show Must Be the Music na precastingu we Wrocławiu, na który Igor Herbut wybrał się spontanicznie ze swoim kuzynem Adamem Horoszczakiem. W etapie castingowym pięcioosobowy już zespół wykonał w języku łemkowskim utwór „Litaj ptaszko”, który zachwycił jurorów i zagwarantował grupie udział w półfinałach. Piosenka „Dewiat” także przekonała do siebie publiczność, dzięki czemu zespół awansował do finału i ostatecznie wygrał trzecią edycję programu.
27 listopada 2012 roku ukazał się debiutancki album LemON. Pierwszym singlem promującym wydawnictwo został utwór „Będę z tobą”. Zespół w 2013 roku został nominowany do nagrody muzycznej Fryderyki 2013 w kategorii Najlepszy debiut.