Zespół NoVela wystąpi 25 listopada w LOK

Zespół NoVela wystąpi 25 listopada o godz. 19.00 w sali widowiskowej LOK. Będzie to support przed występem Marka Kościkiewicza – założyciela i pierwszego lidera zespołu De Mono. Pochodzący z Warszawy zespół No Vela swoją twórczością nawiązuje do światowego pop rocka z najlepszych dla gatunku lat 80 i do melodyjnego rocka charakterystycznego dla polskiej muzyki wczesnych lat 90.

Rozmowa z Dominiką Dmowską i Janem Niedzielskim z zespołu NoVela

Czy spodziewaliście się, że będziecie współpracować z legendami polskiej sceny muzycznej?

Absolutnie nie. Zdarzało mi się słyszeć w wywiadach z różnymi artystami, że po wielu latach pracy mieli okazję zagrać wspólny koncert. Ja się wychowałem na polskiej muzyce rockowej, poprockowej lat 90. Był to okres świetności zespołu De Mono. Pamiętam, że jako dziecko słuchałem tych utworów, oglądałem teledyski w nowo powstających programach muzycznych w telewizji. W życiu nie sądziłem, że będziemy współpracować. Łączą nas wspólne inspiracje, mamy wspólnych idoli między innymi zespół INXS. Siłą rzeczy musiała powstać piosenka, która nawiązuje do tych czasów i do tych wykonawców.

Kiedy powstał zespół i jaki jest Wasz dorobek artystyczny?

Zespół powstał w 2019 roku. Chwilę później jak rozpoczęły się nagrania do pierwszej płyty, rozpoczęła się pandemia, więc trochę to skomplikowało proces jej wydania. Dopóki nie mogliśmy grać koncertów wydawaliśmy single, nagrywaliśmy teledyski. Dopiero, gdy pojawiła się możliwość występów na żywo, zaczęliśmy się pokazywać od tej strony. Na koncie mamy pełną debiutancką płytę, ale również epkę.

Jaki gatunek muzyki gracie?

Ja zawsze mówię, że to szeroko pojmowany pop – rock z dużą ilością funku. Zmieniamy, modyfikujemy, ale staramy się, aby zawsze to echo lat 80 i 90 się pojawiało.

Co zagracie na koncercie w Lubartowie?

Na koncercie w Lubartowie będzie można usłyszeć utwory z naszej  najnowszej płyty, ale też najnowszy singiel, który wychodzi właśnie  dzisiaj (28 października). Piosenka „Chwilę Ciebie mam” to absolutnie premierowa historia i na pewno zagramy to w Lubartowie. Utwór ten jest pierwszym wydanym od czasu premiery minialbumu (tzw. epki), który na rynku pojawił się 13 maja tego roku. Głównym utworem promującym to wydawnictwo była tytułowa kompozycja „18 łez”, napisana właśnie przez Marka Kościkiewicza, do której tekst napisał Marek Dutkiewicz. Po raz pierwszy ci dwaj legendarni twórcy zdecydowali się na współpracę. Ponadto Marek Kościkiewicz napisał dla nas jeszcze jeden utwór (tekst i muzyka do utworu „Już czas”) i był producentem wydawnictwa.

Rozmawiała: Katarzyna Wójcik

Bilety na  koncerty można nabyć na stronie internetowej –  https://www.ebilet.pl/artysta/marek-koscikiewicz/