Zespół „Rokiczanka” z nową płytą i teledyskiem

Kolejną płytę i teledysk nagrywa zespół folklorystyczny „Rokiczanka”. Premiera zaplanowana jest na 12 września.

Zespół „Rokiczanka” istnieje od 2001 roku. W tym roku będzie obchodził swoje 15-lecie. Nazwa zespołu nawiązuje do miejscowości Rokitno z regionu lubelskiego (gmina Lubartów), z której pochodzi większość członków zespołu. Rokiczanka ma w swoim repertuarze wiele polskich melodii i piosenek ludowych, jak również pieśni kościelnych, patriotycznych i biesiadnych. Myślą przewodnią zespołu jest pielęgnowanie i propagowanie niezwykle barwnej i bogatej muzyki polskiej wsi.

W 2011 roku Rokiczanka wydała album pt. „W moim ogródecku” z autorskimi opracowaniami wybranych pieśni z Lubelszczyzny i innych regionów Polski. Teledysk do piosenki „Lipka” został uhonorowany w 2014 roku przez FilmAT Festival Poland nagrodą dla najlepszego filmu promującego Miasto, Region, Powiat lub Gminę. W 2014 roku zespół został też uznany za artystyczną wizytówkę województwa lubelskiego i otrzymał Nagrodę w kategorii Animator Kultury podczas Gali Kultury Województwa Lubelskiego.

Najnowsza płyta i teledysk będzie nosić tytuł „Oj, zagraj mi muzyko” – nagranie w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Rokiczanka zagra w najbliższą niedzielę 14 sierpnia na dożynkach gminnych w Skrobowie o godz. 18.00. Kolejne koncerty będą 21 sierpnia w Staszowie podczas „Dnia Chleba” o godz. 15.00 i 28 sierpnia w Piaskach na dożynkach powiatowych o godz. 18.00.

Sylwia Nowokuńska

foto: archiwum

rokiczanka