ZIMOWE BIEGANIE LUBARTOWIAN

Początek roku biegacze z Lubartowa przywitali udziałem w imprezach biegowych. Na trasach biegowych w polskich górach dominowała zimowa aura. Na Lubelszczyźnie mamy niestety zimę bezśnieżną. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

City Trail

W sobotę 11 stycznia w Lublinie odbył się czwarty bieg z serii City Trail Lublin. Na trasie długości 5 kilometrów rywalizowało 211 osób, w tym grupa lubartowian.

Miejsca biegaczy z Lubartowa podczas IV serii City Trail w Lublinie: 85. Tomasz Machnikowski, 88. Bartosz Szczypiński, 136. Mariusz Przybysz, 141. Marcin Symbor, 154. Małgorzata Machnikowska (24 wśród kobiet), 181. Monika Różniewska (40 wśród kobiet), 186. Ireneusz Machnikowski.

Zimowe Roztocze

11 stycznia odbyła się impreza biegowa „Zimowe Roztocze”. Uczestnicy mieli do wyboru cztery trasy różnej długości. W biegu Połówka Chrząszcza na dystansie 26 kilometrów wystartował Marek Litwinek z Lubartowa. Trasa z licznymi podbiegami i zbiegami, w całości wyznaczona była na terenach leśnych Nadleśnictwa Zwierzyniec. Lubartowianin w stawce 132 osób zajął 40 miejsce.

Zimowy Maraton Bieszczadzki

W sobotę 25 stycznia w Cisnej przeprowadzono VI Zimowy Maraton Bieszczadzki. Na trasę długości 44,6 km wyruszyło ponad 500 osób. W tej morderczej rywalizacji wzięły udział dwie lubartowianki. Monika Danił zajęła 451, a Agnieszka Szczepaniak 460 miejsce.

Zimowy Janosik

W sobotę 1 kutego w Niedzicy i okolicach przeprowadzono imprezę biegową, składającą się z kilku biegów na różnych dystansach. W ultramaratonie zimowym – Zimowy Janosik – Spacer Murgrabiego na trasę długości 55 + km wyruszyły 343 osoby – 95 kobiet i 245 mężczyzn. Trasa prowadziła po malowniczych terenach Spisza (Tatry). Był to bieg z „prawdziwą” zimą, gdzie na trasie śnieg sięgał zawodnikom do kolan, a czasem do pasa. W tej zimowej rywalizacji mieliśmy trójkę naszych przedstawicieli. Ewelina Duda wśród kobiet zajęła 77 miejsce, zaś Justyna Duda była tuż za nią, zajmując 78 miejsce. W grupie mężczyzn Marek Litwinek zajął 106 miejsce.

City Trail

1 lutego w Lublinie odbył się piąty bieg z serii City Trail Lublin. Na trasie długości 5 kilometrów rywalizowało 248 osób, w tym grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Sylwester Cybula, który minął linię mety na dwudziestym siódmym miejscu.

Miejsca biegaczy z Lubartowa podczas V serii City Trail w Lublinie: 27. Sylwester Cybula (3 w kategorii M16), 104. Artur Łukaszek, 153. Mariusz Przybysz, 165. Marcin Symbor, 183. Iwona Łukaszek (37 wśród kobiet), 217. Monika Różniewska (57 wśród kobiet), 225. Ireneusz Machnikowski.

ig, foto: strony internetowe organizatorów imprez