ZIMOWE BIEGANIE LUBARTOWIAN

Początek roku biegacze z Lubartowa przywitali udziałem w imprezach biegowych. Tym razem na trasach dominowała zimowa aura. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Zimowy Janosik

W sobotę 22 stycznia w Niedzicy i okolicach przeprowadzono imprezę biegową, składającą się z kilku biegów na różnych dystansach. W ultramaratonie zimowym – Zimowy Janosik – Spacer Murgrabiego na trasę długości 50 + km wyruszyło blisko 200 osób. Trasa prowadziła po malowniczych terenach Spisza (Tatry). Był to bieg z „prawdziwą” zimą, gdzie na trasie śnieg sięgał zawodnikom do kolan, a czasem do pasa. W tej zimowej rywalizacji mieliśmy trójkę naszych przedstawicieli. Najlepiej spisał się Marek Litwinek, który minął linię mety jako 181 osoba. W biegu uczestniczyli także Iwona Łukaszek i Artur Łukaszek.

Zimowy Maraton Bieszczadzki

W sobotę 29 stycznia w Cisnej przeprowadzono VIII Zimowy Maraton Bieszczadzki. Na trasę długości 43 km wyruszyło 213 osób. W tej wymagającej rywalizacji wzięło udział czterech lubartowian. Tomasz Machnikowski zajął 72, Bartosz Szczypiński 73, Marcin Kozak 192, a Piotr Opolski 203 miejsce.

City Trail

W sobotę 5 lutego w Lublinie odbył się czwarty bieg z serii City Trail Lublin. Na trasie długości 5 kilometrów rywalizowały 233 osoby, w tym dwójka lubartowian. Wojciech Machaj ukończył bieg na 62 miejscu, a Dorota Świderek na 209 miejscu (47 lokata wśród kobiet).

ig