Zimowe bieganie lubartowian

Początek roku biegacze z Lubartowa przywitali udziałem w imprezach biegowych. Tym razem na trasach dominowała zimowa aura. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

City Trail

W sobotę 13 stycznia w Lublinie odbył się trzeci bieg z serii City Trail Lublin. Na trasie długości 5 kilometrów rywalizowało 229 osób, w tym piątka lubartowian. Oto miejsca naszych przedstawicieli: 93. Adam Zbiciak (2 miejsce w kategorii M55), 162. Mariusz Przybysz, 170. Jarosław Dobrzyński, 192. Barbara Niewczas (50 wśród kobiet), 199. Monika Różniewska (3 miejsce w kategorii K50, 54 wśród kobiet).

Zimowy Maraton Bieszczadzki

W sobotę 27 stycznia w Cisnej i okolicach przeprowadzono X Zimowy Maraton Bieszczadzki. Biegacze mieli do wyboru trzy trasy o różnej długości. Na wszystkich mieliśmy naszych przedstawicieli. Lubartowscy biegacze byli liczną grupą, a dwóch z nich zajęło miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych. Bieszczadzką Dychę (10 kilometrów) ukończyło 117 osób, w tym Ewelina Wronowska. Zajęła ona 93 miejsce, a 25 wśród kobiet. Trasę długości 23 kilometrów wybrało 213 osób. Na wysokim 9 miejscu rywalizację ukończył Grzegorz Pożak, zajmując też 3 miejsce w kategorii M40. Na tym dystansie mieliśmy także innych uczestników związanych z Lubartowem. Barbara Zegar ukończyła bieg na 119 miejscu (6 miejsce w kategorii K50 i 27 miejsce wśród kobiet), Grażyna Machnikowska zajęła 140 miejsce (36 wśród kobiet), a Krystian Malec minął linię mety na 154 miejscu. Na trasę długości 43 km wyruszyły 173 osoby. W tej wymagającej rywalizacji wzięło udział ośmiu lubartowian. Marcin Wronowski zajął 36, Tomasz Machnikowski 47 (5 w kategorii M50), Jerzy Florek 48 (1 w kategorii M60), Bartosz Szczypiński 49, Paweł Machnikowski 100, Piotr Opolski 122, Ireneusz Machnikowski 140, a Marcin Kozak 162 miejsce.

ig, foto: organizatorzy biegów (Paweł Zając) oraz fotografie własne uczestników