Zimowe Marsze na Orientację po Górkach Lisowskich

Około 60 uczestników wzięło udział w Zimowych Nocnych Marszach na Orientację w Lisowie, zorganizowanych przez Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny „Azymut”.

Impreza (24 – 25 lutego) rozpoczęła się od minuty ciszy, podczas której uczestnicy wraz z opiekunami uczcili pamięć wszystkich poległych podczas trwającej wojny na Ukrainie.

Następnie przeprowadzone zostało szkolenie dla nowych członków naszego Klubu, przeprowadzone przez wiceprezesa Michała Kosiora. O godzinie 17.00 rozpoczął się pierwszy etap marszów liczący 5 km.

O wyznaczonych godzinach, każda z 21 grup wyruszyła spod budynku biblioteki w Lisowie, by przy pomocy otrzymanych map, odnaleźć 12 rozmieszczonych na trasie punktów kontrolnych. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu, a po dwóch godzinach odpoczynku i wspólnej kolacji rozpoczął się etap nocny. Tym razem uczestnicy do przejścia mieli 7,5 km,  i do potwierdzenia 15 punktów kontrolnych. Obie trasy wymagały od członków grupy współpracy, spostrzegawczości, wytrwałości oraz umiejętności posługiwania się mapą. Po zakończonych zmaganiach, przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

I miejsce – Michalina Nróg kl. If, Gabriela kl. If, Lidia Zagajska kl. If,

II miejsce – Weronika Ciechańska kl. Ig, Wiktoria Niećko kl. Ig,

III miejsce – Joanna Skrzypiec kl. IIa, Zofia Jedlińska kl. IIa, Małgorzata Urban kl. II a,

IV miejsce – Anna Wróblewska kl. Ia, Alicja Góźdź kl. Ia

V miejsce – Julia Gajos kl. Ig, Kalina Poziemska kl. Ig

Komisja pracowała w składzie: budowniczy trasy Michał Kosior i sędziowie główni Piotr Barszczyk i Jacek Guz. Wszyscy uczestnicy imprezy, mimo niesprzyjającej pogody i zmęczenia, byli usatysfakcjonowani tym, że udało się skończyć dwa etapy marszu i szczęśliwie dotrzeć do mety.

Dziękujemy dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie – pani Beacie Wilczyńskiej oraz pani Danucie Guz za udostępnienie budynku biblioteki w Lisowie, za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji. Opiekunami młodzieży byli: pani Katarzyna Płaszczewska, pani Izabella Bącławek, pan Adam Małecki i pan Łukasz Wasyluk.