Zimowe mistrzostwa w pływaniu

Zimowe Mistrzostwa Miasta Lubartów w pływaniu szkół podstawowych zorganizowano 21 grudnia na pływalni MOSiR w Lubartowie. Zawody miały na celu popularyzację pływania wśród dzieci i młodzieży.

Organizatorem zawodów było Forum Aktywności Sportowo-Turystycznej FAST przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lubartowie oraz Szkołą Podstawową nr 3 w Lubartowie.

Grupa zawodników i zawodniczek z województwa lubelskiego rywalizowała w 24 konkurencjach z podziałem na 2 bloki startowe. Zawody zaczęły się od najmłodszych kategorii wiekowych. Najmłodsi pływacy z rocznika 2012 mieli do pokonania jedną długość basenu, czyli 25 metrów. Od rocznika 2011 były to już dystanse 50 metrowe. Rocznik 2007 i 2006 pływał na dystansie 100 metrów. Dla niektórych zawodników było sukcesem pokonanie dystansu, dla kolejnych poprawa czasów. Najważniejsze w zawodach była radość uczestników. Tutaj nie było osób przegranych. Każda osoba wychodziła z medalem i koszulką z napisem: „Mów mi Mistrzu”. Dodatkowo były paczki ze słodyczami. Dla pierwszych „trójek” w każdej konkurencji były medale i dyplomy. Miłym akcentem był start w zawodach Tosi – rekordzistki województwa lubelskiego i Polski w stylu motylkowym na dystansie 50m w kategorii dziewcząt 11 letnich.

Warte uwagi są niektóre czasy uzyskane podczas wyścigów:

– 42.56s w kategorii dziewcząt z rocznika 2011 w stylu dowolnym na 50m,

– 43.68s w kategorii chłopców z rocznika 2011 w stylu dowolnym na 50m,

– 29.82s w kategorii dziewcząt z rocznika 2009 w stylu dowolnym na 50m,

– 32.04s i 32.55s w kategorii chłopców z rocznika 2008 w stylu dowolnym na 50m,

– 1:18.66s w kategorii chłopców z rocznika 2007 w stylu dowolnym na 100m.

Zawody nie byłyby tak udane, gdyby nie nasi lokalni sponsorzy oraz Gmina Miasto Lubartów. Za koszulki serdeczne podziękowania dla Ks System Producent Bram Garażowych, Przemysłowych. Paczki ze słodyczami ufundowała firma Premium WRZOS. Medale to zasługa Gminy Miasta Lubartów. Oprócz tych „dużych” sponsorów, znalazły się wśród nich także osoby prywatne, które dołożyły swoją cegiełkę. Dziękujemy również za piękne zdjęcia Panu Konradowi Hudasiowi.

Szczególne podziękowania należą się Pani Anecie Symbor – Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie za udostępnienie pływalni. Serdeczne podziękowania również dla wszystkich wolontariuszy za pomoc w czasie zawodów.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy w imieniu własnym, ale przede wszystkim w imieniu dzieci uczestniczących w zawodach. Niezmiernie się cieszymy, że otaczają nas tak wspaniali ludzie, którzy potrafią otworzyć swoje serca dla dzieci i młodzieży.

Szczegółowe wyniki z poszczególnych konkurencji znajdują się na stronie www.fastlubartow.pl w zakładce Aktualności.

Pozdrawiamy, Zespół Fast