Zjechał do rowu i dachował

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 12.08. do dnia 18.08. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 31 zdarzeń, w tym 8 pożarów, 21 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 12.08. o godz. 1459 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze ścierniska oraz prasy rolującej w miejscowości Wola Skromowska, gm. Firlej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do pożaru prasy rolującej oraz ścierniska podczas prasowania słomy na polu. Przed dojazdem zastępów straży odczepiono prasę od ciągnika rolniczego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz prowadzeniu działań gaśniczych palącej się prasy. W działaniach brały udział zastęp JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Firleju.

Do kolejnego pożaru prasy doszło 17.08. w miejscowości Kock. Tym razem skuteczne działania gaśnicze podjęte zostały przez właściciela oraz osoby postronne. Działania zastępów straży w tym przypadku ograniczyły się do sprawdzenia miejsca zdarzenia.

W dniu 16.08. o godz. 921 wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu dostawczego w miejscowości Michów. Po dojechaniu na miejsce stwierdzono, że kierowca samochodu Volkswagen Transporter zjechał do rowu na następnie dachował. Podróżujący mężczyzna w wieku 67 lat opuścił pojazd o własnych siłach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej kierującemu. Następnie poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Okoliczności powstania zdarzenia wyjaśnia policja. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Michowie.