Zjechała do rowu i uderzyła w drzewo

Oficer prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 27.03. do dnia 02.04. na terenie chronionym przez komendę powstały 43 zdarzenia tj: 5 miejscowych zagrożeń, 37 pożarów oraz 1 alarm fałszywy.

W dniu 31 marca o godz. 12:26 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Rokitno, gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do pożaru suchej trawy na nieużytkach rolnych, bezpośrednio nad rzeką Wieprz. W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód osobowy znajdujący się w miejscu, gdzie powstał pożar. Z informacji uzyskanych od właściciela, samochód ugrzązł w piachu, co uniemożliwiło odjechanie z miejsca pożaru. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Podano jeden prąd wody w natarciu na palącą się trawę i trzciny, pożar gaszono również przy pomocy tłumic.
Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszenia wraku samochodu. Działania te doprowadziły do całkowitego ugaszenia pożaru. Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru prawdopodobnie było rozpalenie ogniska. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP w Wólce Rokickiej.

W dniu 1 kwietnia o godz. 06:46 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Rokitno, gm. Lubartów. Po dojeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej, okazało się że na łuku drogi samochód osobowy marki Peugeot 206 zjechał do rowu i uderzył w drzewo, wyrywając je z korzeniami. Pojazdem podróżowała jedna osoba (kobieta 21 lat), która w chwili przyjazdu straży znajdowała się poza pojazdem. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu instalacji elektrycznej w pojeździe i jednoczesnym udzieleniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie kierująca została przekazana Zespołowi Karetki Pogotowia i przewieziona do szpitala. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Przypuszczalną przyczyną powstania zdarzenia prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. W działaniach brały udział dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP w Wólce Rokickiej.

Materiał: KP PSP