Żłobek przy ulicy Reja 14 zaprasza

Trwa rekrutacja do żłobka przy ul. Reja w Lubartowie. Przypominamy, że jest prowadzony przez właścicielkę Przedszkoli Prywatnych „Casper”, której oferta została wyłoniona w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Lubartów. Do  żłobka są przyjmowane maluchy od 1,2 miesiące do 3 lat. Przyjętych może być 80 dzieci.

 

Przedszkola i żłobki „Casper” to placówki, które funkcjonują od 13 lat i cieszą się dużym zaufaniem mieszkańców nie tylko Lubartowa, ale też Łęcznej, Firleja i od września Sernik. Powstały z ogromnej pasji i poszanowania potencjału małego człowieka.

Każde Dziecko powierzone naszej opiece jest traktowane z odpowiednim mu szacunkiem. Zdaniem rodziców, nasza placówka najlepiej przygotowuje dzieci do nauki w szkole podstawowej. Cieszę się, że mogę poszerzyć ramy działalności przedszkola i otworzyć nowy żłobek „Casper” przy ulicy Reja w Lubartowie. Będzie to placówka wyjątkowa, ponieważ znajdować się w niej będą oddziały integracyjne, do których uczęszczać będą dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności – informuje dyrektorka placówek „Casper” Kamila Skrzypczyńska.

W żłobku przy ul. Reja dostosowano sale i pomieszczenia do sprawnej i bezpiecznej opieki nad maluszkami. Zakupione zostały nowe mebelki , zabawki dla najmłodszych, pomoce dydaktyczne. Wyposażono także łazienki, stanowiska higieniczne oraz place zabaw. – Żłobek „Casper”  będzie miejscem pełnym bezpieczeństwa, miłości i wsparcia. Poważnie traktujemy okres adaptacji, dlatego cały proces „przyzwyczajania się” do przedszkola zaczynamy przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego, w czasie bezpłatnych zajęć adaptacyjnych. Zwracamy baczną uwagę na niepokojące sygnały w okresie adaptacji i skupiamy się na budowaniu pozytywnych emocji związanych z przedszkolem. Wierzymy, że wspólnymi siłami dziecko stanie się czynnym uczestnikiem życia społecznego w grupie – podkreśla Kamila Skrzypczyńska.

Priorytetem w obecnych działaniach jest maksymalne usprawnienie sal oddziałów integracyjnych. Umieszczone zostaną w nich dostosowane mebelki, rozwijające zabaweczki i bezpieczne rozwiązania techniczne tak, aby było to miejsce przyjazne i przytulne z myślą o dzieciach i ich potrzebach. Domowa atmosfera i profesjonalne podejście nauczycieli uczyni przyjemnymi wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie specjalne. Jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne, to utworzona zostanie dodatkowa sala terapeutyczna, w której realizowane będą zajęcia m.in. Integracji Sensorycznej, będącej częścią terapii. Niezmiernie ważnym aspektem w codziennej pracy „Casperka” jest kuchnia przyjazna dla alergików. Placówka gwarantuje indywidualną dietę dla dzieci ze wskazaniami lekarskimi.

W ofercie żłobka „Casper” przy ul. Reja są  codzienne zajęcia grupowe w kółeczku, trening samodzielności – nauka samodzielnego jedzenia i ubierania się,  zajęcia Integracji Sensorycznej. Ponadto  zajęcia artystyczne: plastyczne, umuzykalniające, taneczne. Będą też warsztaty kulinarne kształtujące nawyk zdrowego odżywiania;  świętowanie urodzin dzieci. Z zajęć będzie j. angielski dla najmłodszych, wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie specjalne dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Zastosowane zostaną autorskie programy przedszkola „Casper”.

Serdecznie zapraszamy. Rekrutacja trwa cały czas. Dziękujemy za pomoc i wparcie Urzędowi Miasta Lubartów – mówi  Kamila Skrzypczyńska.

SC