Złodziej sadzonek z parku w Lubartowie zatrzymany

Na łączną kwotę ponad 4 tysięcy złotych ustalono wysokość szkód związanych z kradzieżą sadzonek kwiatów i krzewów ozdobnych z Parku Miejskiego w Lubartowie. Sprawcą okazał się 47-letni mieszkaniec Lubartowa. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów podczas pakowania sadzonek do worka.

W ostatnim czasie do komendy Policji w Lubartowie wpłynęły informacje dotyczące tego, że z Parku Miejskiego w Lubartowie giną sadzonki różnych kwiatów i krzewów ozdobnych. Sadzonki zostały skradzione na paletach, a po krzewach ozdobnych pozostały tylko puste wgłębienia w ziemi. Rośliny te miały zostać wysadzane przy rewitalizacji parku przez ogrodników. Zdarzenia miały  miejsce na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy. Sprawca był nieznany.

    29 maja br. w godzinach wieczornych  lubartowscy kryminalni w czasie wykonywania czynności własnych zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę kradzieży . Okazał się nim 47-letni mieszkaniec Lubartowa. Mężczyzna ten  w miejscu z którego wcześniej ginęły sadzonki i teraz pakował kolejne rośliny do foliowego worka. 47-latek został zatrzymany a po wykonaniu czynności procesowych zwolniony. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Lubartów