Złota Pinezka Google Maps dla Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w kolejnej edycji Złotych Pinezek. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianych przez użytkowników Google Maps – po jednym z każdego województwa.

To już trzecia odsłona Złotych Pinezek, wyróżnienia otrzymują najbardziej doceniane przez użytkowników i użytkowniczki Google Maps miejsca w całej Polsce. W 2020 roku nagrodzonych zostało 16 atrakcji turystycznych, z kolei z zeszłym roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym sezonie letnim Google prezentuje listę zamków i pałaców – te najbardziej wyjątkowe w każdym z województw, otrzymują statuetkę Złotej Pinezki.

Tegoroczne Złote Pinezki trafiają do wyjątkowych miejsc, które opowiadają polską historię, prezentują bogactwo stylów architektonicznych i przypominają o wielu ważnych postaciach. Zamki i pałace, bo o nich mowa, są często odwiedzane i wysoko oceniane przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – to ich pozostawione opinie wpływają na to, które miejsca nagradzamy. Serdecznie gratulujemy wszystkim pracownikom i pracowniczkom, opiekującym się Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Cieszymy się, że ich codzienna praca została doceniona, a o tym przepięknym, tchnącym historią miejscu, dowie się jeszcze więcej osób. Mamy nadzieję, że lista laureatów Złotych Pinezek 2023 stanie się dla wielu turystów szlakiem wakacyjnych podróży, nie tylko w lecie – komentuje Elżbieta Różalska z Google Polska.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce z drugą Złotą Pinezką
Użytkownicy i użytkowniczki Map Google najwyżej w województwie lubelskim ocenili Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, które uzyskało ocenę 4,7 i zgromadziło ponad 6 tysięcy opinii. To już drugie wyróżnienie dla zespołu pałacowego-parkowego, pierwszą Złotą Pinezkę zabytek otrzymał w 2020 roku, kiedy to wyłoniono laureatów w kategorii: atrakcje turystyczne.

Muzeum mieści się w późnobarokowym pałacu, który jest jedną z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Zaprojektowany prawdopodobnie przez włoskiego architekta Józefa II Fontanę był siedzibą arystokratycznych rodów Bielińskich i Zamoyskich. W 1946 r. na terenie rezydencji powstało Państwowe Muzeum Narodowe w Kozłówce – pierwsze polskie muzeum na ziemiach wyzwolonych spod okupacji niemieckiej. Budowla szczęśliwie przetrwała wojnę i zachowała wystrój z przełomu XIX i XX wieku, dzięki czemu turyści mogą podziwiać autentyczne wnętrza.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że już po raz drugi Muzeum Zamoyskich w Kozłowce zostaje wyróżnione Złotą Pinezką Google. To potwierdza, że zespół pałacowo-parkowy w Kozłówce jest wyjątkowym miejscem na mapie turystycznej zarówno Lubelszczyzny, jak i całej Polski. Liczymy na to, że każdy kto odwiedzi Kozłówkę zachwyci się tym miejscem, a niedawno otwarte, nowe przestrzenie dla turystów w budynkach oficyn, stajni i teatralni pozwolą spędzić tu wiele więcej wolnego czasu i doświadczyć wspaniałych doznań – mówi Jerzy Dębski, dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.