Zmagania z Królową Nauk w II LO

W dwóch trudnych konkursach matematycznych wspaniale zaprezentowali się uczniowie II Liceum ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Do finału Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA zakwalifikowało się dwóch uczniów: Przemysław Podleśny z klasy I a oraz Bartosz Mazurek z klasy II a. 29. kwietnia w Warszawie uczniowie powalczą o dobry wynik w finale i cenne nagrody. Konkurs Matematyczny PANGEA przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowenii, Hiszpanii, Czechach.

Do finału Konkursu Logicznego KUL, który odbędzie się 23. kwietnia w Lublinie zakwalifikowali się: Przemysław Podleśny, Wojciech Zybała, Karol Czechowski, Karolina Rybak, Bartosz Zmysłowski z klasy I a oraz Karolina Mroczek, Sylwester Kaźmierski, Krzysztof Oniszczuk z klasy II a. Organizatorem Konkursu jest Katedra Logiki KUL. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dziesięciu najlepszych uczestników Finału Konkursu otrzyma dyplom Laureata Konkursu oraz nagrody rzeczowe (sprzęt elektroniczny lub nagrody książkowe). Opiekunem uczniów p. Ewa Biernacka.

Przemysław Podleśny został laureatem etapu centralnego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z dwóch przedmiotów: matematyki i fizyki. Warto nadmienić, że po raz pierwszy w historii Szkoły laureatem tej Olimpiady jest uczeń klasy pierwszej. Uczniem opiekują się p. Ewa Biernacka oraz p. Jolanta Prokopowicz.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: II LO w Llogo-2LO (1)ubartowie