Zmarł Kardynał Józef Glemp

Smutną informację podała w środę wieczorem Polska Agencja Prasowa:

„Prymas senior kard. Józef Glemp zmarł wieczorem w szpitalu – poinformował metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz. Kard. Glemp miał 83 lata, chorował na nowotwór płuc. Pomimo choroby w ostatnich miesiącach kard. Glemp uczestniczył w najważniejszych uroczystościach kościelnych, nie unikał także kontaktu z mediami.”

Kardynał Józef Glemp odwiedził Lubartów w sierpniu 2011 roku.

– To historyczne wydarzenie – mówił wówczas o wizycie Kardynała ks. Andrzej Majchrzak, proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie. – Jest ogromnym wyróżnieniem dla miasta. Osobiście spotkałem Prymasa po raz pierwszy w życiu. Ks. Kardynał Józef Glemp ciepło rozmawiał z ludźmi, błogosławił dzieci.

–  Dziękuję Panu Bogu, że w starych latach pozwala mi uczestniczyć jeszcze w takich uroczystościach – powiedział podczas Eucharystii odpustowej ks. Prymas. – Świętej Annie zawdzięczamy dzisiejszy przypływ większych łask bożych. Wystarczy spojrzeć na świątynię, na bazylikę i pomyśleć, czy jest w Polsce piękniejszy obiekt barokowy o tak ślicznym wyrazie, jak zbudowany tutaj dla św. Anny w XVIII wieku?

Galeria (pokaz slajdów) z sierpniowej wizyty ks. Kardynała:

http://www.lubartowiak.com.pl/fakty/ks-kardynal-jozef-glemp-w-lubartowie/