Zmarł Tadeusz Maleszyk, aktywny działacz lubartowskiego sportu

Zmarł Tadeusz Maleszyk, aktywny działacz i członek Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Miał 82 lata.

Tadeusz Maleszyk od wielu lat udzielał się społecznie w lubartowskim pawilonie, pod jego czujnym okiem stawiali pierwsze kroki najmłodsi tenisiści. Był ulubieńcem dzieci i młodzieży. W 2017 roku odznaczony Złotą Odznaką przez Polski Związek Tenisa Stołowego za bardzo duży wkład na rzecz i rozwój oraz promocję wśród najmłodszych tej dyscypliny sportowej.

Zawsze życzliwy, zawsze uśmiechnięty, zawsze pełen energii. Był wiernym kibicem naszych drużyn ligowych. Zawsze służył radą i pomocą, dzielił się swoim doświadczeniem. Na zawsze zostanie w naszej pamięci. Łączymy się w bólu i żałobie z rodziną.

Tak wspomina go społeczność klubu sportowego Lewart Lubartów:

„Odkąd Pan Tadzio przekroczył kilkadziesiąt lat temu próg pawilonu sportowego przy Krzywym Kole tchnął nowego ducha w miejsce, gdzie trenują tenisiści stołowi Lewartu. Był zawsze życzliwy i uśmiechnięty. Zawsze można było na niego liczyć w trudnych momentach. Trenerzy widzieli w nim wsparcie, bo miał dar i umiejętność do gry z najmłodszymi dziećmi. Posiadał wielką cierpliwość wobec tych, którzy stawiali swoje pierwsze kroki jako tenisiści. Swoim pozytywnym nastawieniem zarażał innych i motywował do pracy w czasie treningu przy stole ale i poza nim. To do niego najmłodsi zawodnicy zwracali się „wujku”. Pomimo swoich lat był jednym z najgłośniejszych kibiców w czasie meczów ligowych, zagrzewając do walki i oklaskując po każdym zdobytym punkcie. Nie było dnia by nie zawitał na trening i nie uczył tych, dla których tenis stołowy stał się pasją. Śmiało można powiedzieć, że medale jakie zdobywali zawodnicy Lewartu są też jego małą zasługą. Praca i poświęcenie dla najmłodszych oraz promowanie tenisa została doceniona w 2017 roku, kiedy to podczas organizowanych przez klub Mistrzostw Polski Policji Pan Tadeusz został odznaczony Złotą odznaką przyznaną przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Można rzec: wielki społecznik Lubartowskiej Ziemi. Jeden z ostatnich tych, którzy za swoją pracę nie oczekiwali wynagrodzenia i poklasku, wręcz przeciwnie w zamian oddawał się jeszcze bardziej innym. Taki był i taki pozostanie na zawsze w naszej pamięci.”

Zarząd, zawodnicy i cała społeczność klubu sportowego Lewart Lubartów.
Pogrzeb odbędzie się w środę 9 października o godzinie 14:00 w Kościele św Anny w Lubartowie.