Zmiana terminu na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu

To ważna informacja dla kierowców. Zmiana terminu na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy.

Starostwo Powiatowe przypomina, że właściciele pojazdów ponownie będą mieli 30 dni na zgłoszenie nabycia i zbycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz na rejestrację pojazdu sprowadzonego z zagranicy. Nowy termin na dokonanie zgłoszenia  obowiązuje od 1 lipca. Zmiany wchodzą w życie w związku z odwołaniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego.

Mieszkańcy powiatu lubartowskiego zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu mogą dokonać w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lubartowie, ul Słowackiego 8, 21-100 Lubartów od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Można korzystać z internetowej rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji, Transportu i Drogownictwa Starostwa Powiatowego w Lubartowie poprzez link dostępny na stronie internetowej: http://www.powiatlubartowski.pl/zamow-kolejke-w-wydziale….

Zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu można dokonać także elektronicznie przy pomocy profilu zaufanego na stronach www.gov.pl w zakładce „Usługi dla obywatela” oraz www.esp.pwpw.pl.