ZNAKOMITY POCZĄTEK SEZONU BIEGACZY NEFRYTU

Piątego marca w Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w biegach przełajowych w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. W zawodach znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów.

Mistrzynią województwa została Oliwia Zielińska w kategorii klasy V-VI szkół podstawowych. Srebrny medal wywalczył w kategorii młodzików Piotr Barwiński, któremu do zwycięstwa zabrakło około 1 metra. Piąte miejsce w grupie młodziczek zajęła Ewelina Mitrus.

Tydzień później, również w Białej Podlaskiej odbyły się punktowane dla klubów Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. Podczas tej imprezy trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów wywalczył Piotr Barwiński. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 16 klubów województw podlaskiego i lubelskiego. Zwyciężył zawodnik Podlasia Białystok, z przewagą około 10 metrów nad innym reprezentantem województwa podlaskiego. Biegacz Nefrytu do zawodnika z Augustowa stracił 0.6 sek, czyli wizualnie około pół metra. W zawodach zabrakło Eweliny Mitrus. W biegu młodziczek na 2500 metrów drugie miejsce zajęła zawodniczka Agrosu Zamość, która przegrała z Eweliną tydzień wcześniej na mistrzostwach województwa.