Znali się tylko z widzenia, czyli rozbój na mieszkańcu Lubartowa

Policjanci z Lubartowa zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na młodym mieszkańcu miasta. Trzech znanych mu z widzenia mężczyzn pobiło go, zabierając telefon komórkowy. Następnie grożąc pobiciem, zmusili swoją ofiarę, aby woził ich swoim samochodem po okolicy. Dwaj starsi napastnicy, w wieku 22 i 21-lat zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Trzeci z podejrzanych to 16- latek.

Do przestępstwa doszło w nocy z poniedziałku na wtorek (8/9 sierpnia). Jak ustalili funkcjonariusze, do mieszkania młodego mieszkańca Lubartowa przyszło trzech znanych mu z widzenia mężczyzn. Po chwili jeden z gości miał uderzyć gospodarza w twarz, a gdy ten upadł, miał zostać skopany przez wszystkich po całym ciele. Napastnicy zażądali pieniędzy. Kiedy zorientowali się, że napadnięty ich nie ma, zabrali mu telefon komórkowy o wartości 800 złotych. Następnie grożąc nożem i  kolejnym pobiciem, zmusili swoją ofiarę, aby woził ich swoim samochodem po okolicy. Dopiero po kilku godzinach napadnięty odzyskał wolność i o wszystkim powiadomił policję.

Niedługo potem mundurowi zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Lubartowa w wieku 21, 22 i 16 lat. Wszyscy są dobrze znani policjantom. W przeszłości wchodzili już w konflikt z prawem. Wczoraj decyzją sądu dwaj starsi zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy. Za popełnione przez mężczyzn przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

G.P.

policja spin