Zniszczył mienie. Został złapany

policja3Nawet 5 – lat więzienia grozi 18 – latkowi z gminy Lubartów, który uszkodził mienie o łącznej wartości ponad 1300 złotych.

W nocy z soboty na niedzielę lubartowscy policjanci zostali zaalarmowani, że ktoś zniszczył reklamę świetlną jednej z firm mieszczącej się na ulicy Bema w Lubartowie. Na miejscu okazało się, że oprócz zbitej reklamy ktoś uszkodził jeszcze roletę antywłamaniową w sąsiednim sklepie. Już po kilku minutach policjanci na ulicy Słowackiego w Lubartowie zauważyli młodzieńca, który na widok radiowozu rzucił się do ucieczki. Po chwili był on już w rękach mundurowych. Okazał się nim 18 – letni mieszkaniec gminy Lubartów, który według ustaleń funkcjonariuszy mógł być sprawcą uszkodzeń mienia. Młodzieniec był pod wpływem blisko 2 promili alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu przyznał się do wandalizmu.

W trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że chłopak oberwał też lusterko w zaparkowanym na ulicy 3 – go maja w Lubartowie fiacie. Suma strat spowodowanych przez 18 – latka przekroczyła 1300 złotych.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 – lat pozbawienia wolności.

G.P.