Żonkilowa kwesta w Lubartowie

Akcja „Pola Nadziei” miała miejsce w niedzielę 9 kwietnia w Lubartowie.

 

Akcja „Pola Nadziei” już po raz siódmy organizowana była w naszym mieście przez Stowarzyszenie Hospicjum św. Anny w Lubartowie. Celem akcji jest szerzenie idei hospicyjnej oraz pozyskiwanie funduszy na pełnienie opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi. Elementem towarzyszącym zbiórce są żonkile – międzynarodowy symbol nadziei. Zebrane środki zostaną przeznaczone na prowadzenie opieki nad nieuleczalnie chorymi będącymi pacjentami hospicjum stacjonarnego i domowego. Dzięki temu zostanie zakupiony sprzęt rehabilitacyjny, odżywki do żywienia pozajelitowego, niezbędne leki oraz środki opatrunkowe i pielęgnacyjne.

Akcja „Pola Nadziei” odbyła się 2 kwietnia w Brzostówce, Rozkopaczewie  i Uścimowie. W niedzielę 9 kwietnia środki na rzecz hospicjum zbierali burmistrz Janusz Bodziacki i zastępca Radosław Szumiec oraz kilku radnych. Oprócz Lubartowa zbierano pieniądze w wielu miejscowościach powiatu lubartowskiego m.in. w Kamionce, Skrobowie, Michowie, Rudnie, Kocku, Leszkowicach, Ostrówku, Brzeźnicy Bychawskiej i Książęcej, Pałecznicy, Nowodworze, Łucce, Firleju, Sernikach, a także innych miejscowościach.

Pieniądze zbierano w 31 punktach. Na chwilę obecną suma zebranych środków podczas akcji Pola Nadziei wynosi 58 200 zł.  Nie wszystkie środki jeszcze wpłynęły do Stowarzyszenia Hospicjum.  30 kwietnia zbiórka odbędzie się w Ostrowie Lubelskim – informuje koordynator akcji na terenie Lubartowa Iwona Karwat.

Sylwia Nowokuńska

foto: Ola Jędryszka