ZS 2 zwycięzcą Wojewódzkiej Klasyfikacji Sportowej Szkół za rok szkolny 2018/2019

29 listopada w Miejski m Ośrodku Kultury w Świdniku odbyło się podsumowanie Lubelskiego Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2018/2019.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najbardziej usportowionych szkół z województwa lubelskiego, władze samorządowe, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego, władze Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz zaproszeni goście. Podczas podsumowania wręczono puchary oraz dyplomy dla dziesięciu najlepszych szkół w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada.

Zespół Szkół nr 2 im. księcia P. K. Sanguszki zajął I miejsce w rywalizacji sportowej w kategorii szkół ponadpodstawowych na 120 sklasyfikowanych szkół. Puchar i pamiątkowe dyplomy z rąk Prezesa LWSZS w Lublinie odebrali dyrektor szkoły Anna Wójtowicz, wicedyrektor i nauczyciel wf Zbigniew Sajda oraz nauczyciele wf: Beata Sajda, Joanna Góźdź oraz Marek Kitliński. Uroczystość uświetniły pokazy taneczne i popisy wokalne uczniów świdnickich szkół.

Gospodarze uroczystości i zaproszeni goście podkreślali w swoich wystąpieniach fakt, jak wielką rolę odgrywa sport szkolny i rywalizacja sportowa wśród dzieci i młodzieży. Jak kształtuje młode charaktery, przygotowuje do zwycięstw i porażek dorosłego życia oraz rozwija sprawność fizyczną i pomaga dbać o zdrowie. To właśnie przyświecało w ubiegłym roku szkolnym dyrekcji i nauczycielom ZS nr 2 w Lubartowie w codziennej, żmudnej pracy jako wychowawcy, nauczyciele i trenerzy. Jednak najważniejszymi autorami tego sukcesu są dziewczęta i chłopcy z lubartowskiego „Chopina”. To dzięki ich żmudnej pracy na treningach, godzinom spędzonym na sali gimnastycznej, stadionie i pływalni szkoła mogła odnieść ten największy sportowy sukces w swojej dotychczasowej historii. Jak to mówicie kochani uczniowie, należy wam się za to wielki: SZACUN!

Mamy już nowy rok szkolny. Obecni Mistrzowie Województwa oraz ich młodsze koleżanki i koledzy z klas pierwszych już punktują w tegorocznej klasyfikacji. Szkoła chce powtórzyć swój ubiegłoroczny sukces i jeszcze raz pozostawić w pokonanym polu najlepsze szkoły sportowe z całego województwa lubelskiego!

Z kronikarskiego obowiązku należy zaznaczyć, że Powiat Lubartowski w klasyfikacji łącznej uplasował się na V pozycji. Natomiast ze szkół z naszego regionu SP nr 3 w Lubartowie zajęła w kategorii Igrzyska Dzieci (do kl. VI) X miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (kl. VII-VIII) miejsce VII. Gratulujemy serdecznie i zapraszamy młodsze koleżanki i kolegów w przyszłym roku szkolnym do zasilenia drużyn ZS nr 2.

ZS2