ZS nr 2 w Lubartowie ponownie wśród najlepszych

W miniony piątek 25 stycznia w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. J. Dachnika w Biłgoraju, odbyło się podsumowanie Lubelskiego Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół za rok szkolny 2017/2018.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najbardziej usportowionych szkół z województwa lubelskiego, władze samorządowe, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, władze Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego oraz zaproszeni goście. Podczas podsumowania wręczono puchary oraz dyplomy dla dziesięciu najlepszych szkół w kategoriach: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Licealiada.

Zespół Szkół nr 2 im. księcia P. K. Sanguszki zajął IV miejsce w rywalizacji sportowej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych na 120 sklasyfikowanych szkół. Puchar i pamiątkowe dyplomy odebrali p. dyrektor Zbigniew Sajda oraz nauczyciel wf, p. Marek Kitliński.

Warto też zaznaczyć, że Gimnazjum Sportowe, funkcjonujące w ZS nr 2 w Lubartowie zajęło również bardzo wysokie- XIV miejsce w województwie na 287 sklasyfikowanych szkół w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy VII, VIII i oddziały gimnazjalne). Jest to najwyższe pozycja tej szkoły w klasyfikacji wojewódzkiej w jej krótkiej historii.Uroczystość uświetniły pokazy taneczne i popisy wokalne uczniów biłgorajskich szkół.

ZS2