ZS nr 2 w Lubartowie ze złotą i brązową tarczą

Złota tarcza i drugie miejsce w województwie lubelskim w rankingu Perspektywy 2024 – taki początek roku dla lubartowskiego Technikum Zawodowego nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki jest spełnieniem marzeń, ale również nagrodą za ciężką pracę całej społeczności szkolnej. Złota tarcza, którą przyznano placówce z ul. Chopina z pewnością będzie dumnie wisieć przez cały rok na stronie internetowej placówki.

Warto podkreślić, że szkoła z Lubartowa w ostatnich rankingach poczyniła olbrzymi postęp. Jeszcze w 2021 r. zajmowała miejsce w trzeciej setce w Polsce. Obecnie jest na 32 pozycji w kraju, co czyni ją jedną z najlepszych szkół w kraju. W województwie lubelskim szkoła z ul. Chopina została wyprzedzona jedynie przez lubelskie Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. Przy tej okazji należy zaznaczyć, że Technikum Zawodowe nr 2 w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w rankingu maturalnym zajęło 22 miejsce w Polsce. Oznacza to, że młodzież z ul. Chopina jest świetnie przygotowana do egzaminu maturalnego i osiąga na nim znakomite wyniki. – Jesteśmy bardzo dumni z tak wysokiej lokaty w tym prestiżowym rankingu. Ten wynik to efekt pracy całej społeczności szkolnej i jej olbrzymiego zaangażowania. Każde nasze działanie jest prowadzone w celu polepszenia warunków nauczania naszej młodzieży. Jako szkoła wciąż się rozwijamy i robimy postępy, co znajduje również odzwierciedlenie w rankingu Perspektywy. Muszę również podziękować organowi prowadzącemu naszą szkołę. Powiat Lubartowski jest dla nas olbrzymim wsparciem i zainteresowanie władz naszą placówką pozwala rozwijać ją we właściwym kierunku. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w mury naszej szkoły. Potrafimy przekazać młodzieży wiedzę i przygotować ich do zawodu. A wszystko to odbywa się w znakomitej atmosferze – powiedział Zbigniew Sajda, Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki ma się czym pochwalić. W rankingu wszystkich liceów z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina zajęła miejsce w piątej dziesiątce, co poskutkowało uzyskaniem brązowej tarczy.

Ranking „Perspektywy” to jedna z najbardziej prestiżowych klasyfikacji w całej Polsce. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane z 1431 liceów ogólnokształcących i 1231 techników. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych. W tym roku najlepszym liceum w Polsce zostało warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica. Wśród techników palmę pierwszeństwa zdobyło Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie.

Kamil Kozioł