Zuzanna Gadzała najlepszą seniorką

Lewart drugim klubem Pucharu Polski

W dniach 3-5 marca w Nowej Rudzie odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W zawodach rywalizowało 317 osób z 46 klubów. W imprezie wystąpiła dziewięcioosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski potwierdzili przynależność do czołówki krajowej. Z zawodów wrócili z dorobkiem 11 medali – 5 złotych, 5 srebrnych i brązowego, co pozwoliło zająć drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wśród seniorów Lewart był najlepszy, a juniorzy zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu. Lubartowscy seniorzy wrócili do domu z 7 medalami – 4 złotymi i 3 srebrnymi. Juniorzy zdobyli 4 medale – złoty, 2 srebrne i brązowy.

Zuzanna Gadzała zdobywając złoty i dwa srebrne medale została najlepszą seniorką imprezy.

Lubartowscy medaliści zawodów w Nowej Rudzie:

seniorzy: złote medale – Oliwia Pietrzela w walkach do 50 kg, Zuzanna Gadzała walkach do 68 kg, Mateusz Marzęta w układach formalnych 5-1 kup, Jakub Gadzała w walkach powyżej 85 kg; srebrne medale – Zuzanna Gadzała w układach formalnych I dan i w technikach specjalnych, Marcin Wronowski w walkach do 78 kg;

juniorzy: złoty medal – Nazar Chumachenko w walkach do 68 kg; srebrne medale – Hanna Szczygielska w układach formalnych kup i walkach do 50 kg; brązowy medal – Nazar Chumachenko w technikach specjalnych.

Do domu bez medali z ekipy Lewartu wróciły: Aleksandra Krupa i Hanna Kuźma.

ig