ZUZANNA GADZAŁA NAJLEPSZA WŚRÓD SENIOREK

Zawodnicy Lewartu zdobyli 9 medali podczas Mazovia Masters Cup

623 osoby z 52 klubów z Białorusi, Łotwy, Rosji, Gruzji, Szwecji, Ukrainy i Polski wzięło udział w XII Międzynarodowym Turnieju Mazovia Masters Cup 2018 w taekwon-do. Impreza odbyła się w dniach 16-18 listopada w Ciechanowie. W zawodach z powodzeniem rywalizowali zawodnicy Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni Jerzego Jeduta i Jarosława Suski zdobyli 9 medali – 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe.

Lewart wystąpił w składzie: Natasza Niedobit, Mikołaj Smagorowicz, Kacper Pietrzela, Ilona Kubera, Adam Bronisz, Julia Urbańska, Oliwia Pietrzela, Amelia Małyska, Zuzanna Gadzała.

Zmagania w międzynarodowej stawce były udane dla zdecydowanej większości zawodników lubartowskiego klubu. Szczególne słowa uznania należą się Zuzannie Gadzale, która zdobyła dwa medale – złoty i brązowy, zostając wspólnie z dwoma innymi zawodniczkami najlepszą seniorką imprezy wśród posiadaczek czarnych pasów. Także dwa krążki – złoty i brązowy w rywalizacji juniorek zdobyła Amelia Małyska.

Lubartowscy medaliści turnieju w Ciechanowie:

złote medale – Natasza Niedobit w układach formalnych kadetów 3-2 kup, Kacper Pietrzela w walkach do 54 kg kadetów, Amelia Małyska w walkach powyżej 65 kg juniorek, Zuzanna Gadzała w walkach do 68 kg seniorek;

srebrny medal – Julia Urbańska w walkach do 55 kg juniorek;

brązowe medale – Amelia Małyska w układach formalnych 6-2 kup juniorek, Ilona Kubera w walkach do 55 kg juniorek, Adam Bronisz w walkach powyżej 75 kg juniorów, Zuzanna Gadzała w układach formalnych seniorek 1 kup-III dan.

Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili Oliwia Pietrzela i Mikołaj Smagorowicz.

ig