Zwarcie na Armii Ludowej i kolizja

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 18 – 24 stycznia na terenie powiatu lubartowskiego powstało 9 zdarzeń, w tym 4 pożary, 4 miejscowe zagrożenia oraz jeden alarm fałszywy.

Kolizja w Wandzinie
W dniu 19 stycznia o godz. 03:20 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 19 w pobliżu miejscowości Wandzin gm. Lubartów. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się, że przed wiaduktem zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Pojazdy znajdowały się na jezdni, kierowcy opuścili je przed przyjazdem straży pożarnej. Po zbadaniu przez lekarza obaj kierowcy (obywatele Rosji i Estonii) zostali zabrani do szpitala. Z uwagi na zablokowany przejazd w obu kierunkach policja zorganizowała objazd. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w obu pojazdach oraz ograniczeniu wycieku paliwa ze zbiornika jednego z pojazdów. Usunięciem pojazdów oraz uprzątnięciem jezdni zajęła się pomoc drogowa oraz zarządca drogi. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było niezachowanie ostrożności przez kierującego samochodem Iveco. W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z KP PSP w Lubartowie.
wandzin_03 wandzin wandzin_02

Zwarcie na Armii Ludowej
W dniu 20 stycznia o godz. 05:32 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w mieszkaniu w miejscowości Lubartów przy ulicy Armii Ludowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okien piwnicy budynku mieszkalnego wydobywa się dym. Z informacji uzyskanych od mieszkańców ustalono, że wewnątrz pomieszczeń objętych pożarem może znajdować się mężczyzna. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia odłączeniu energii elektrycznej do budynku. Jednocześnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli
do pomieszczeń objętych pożarem odnaleźli i ewakuowali mężczyznę na zewnątrz, a następnie przekazali go zespołowi karetki Pogotowia ratunkowego. Mężczyzna był przytomny, poruszał się o własnych siłach. Do pomieszczenia objętego pożarem podano jeden prąd wody w natarciu co doprowadziło do lokalizacji pożaru. Następnie przystąpiono do przewietrzenia pomieszczeń i sprawdzenia pozostałych pomieszczeń. Dodatkowo cały budynek został sprawdzony detektorem wielogazowym, który nie wskazał obecności substancji niebezpiecznych. Tlące się elementy wyposażenia wyniesiono na zewnątrz budynku i dogaszono prądem wody. Działania te doprowadziły do całkowitego ugaszenia pożaru. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej.W działaniach brały udział: dwa zastępy z KP PSP w Lubartowie oraz zastęp OSP w Brzezinach i OSP w Wólce Rokickiej.
Lubartow Lubartow_02