Zwierzęta leśne przyczyną wypadków

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 14.09. do dnia 20.09. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 12 zdarzeń, w tym 4 pożary oraz 8 miejscowych zagrożeń. Kolejne 2 wypadki z udziałem zwierząt.

W dniu 18.09. o godz. 2358 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Pałecznica, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce okazało się , że na jezdni leży dach samochodu osobowego, a na poboczu dorosły łoś. Audi A4, którym podróżował kierowca znajdowało się w odległości około 100 m dalej. Poszkodowany 25- latek z widocznymi ranami na twarzy i ręce po udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej przez ratowników trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały również na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, zabezpieczeniem mężczyzny przed utratą ciepła, odłączeniu instalacji elektrycznej i gazowej w pojeździe. Dalsze czynności polegały na uprzątnięciu elementów karoserii z jezdni. W zdarzeniu udział brał zastęp JRG Lubartów.

Następnego dnia tj. 19.09. o godz. 2226 wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Wincentów, gm. Lubartów. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy poruszający się po drodze krajowej DK 19 wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia na jezdni DK 19 leżało martwe zwierzę (sarna). Na poboczu poza jezdnią znajdował się samochód osobowy marki Audi A4. W pojeździe nie było nikogo. Podróżujący nim kierowca opuścił pojazd przed przybyciem na miejsce służb ratowniczych. Równocześnie z Jednostkami Ochrony Przeciwpożarowej na miejsce działań przybył ZRM. Personel medyczny przeprowadził wywiad z kierowcą, który nie zgłaszał żadnych dolegliwości. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej w pojeździe. Na miejsce działań przybył patrol Policji oraz przedstawiciele zarządcy drogi, którzy zabrali martwą sarnę. Podczas akcji ruch na DK 19 odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu udział brały 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Brzezin.